BI / Adattárház szakértő-elemző

Informatikai és üzleti tanácsadási projekteken dolgozó tanácsadó cég, mely több, mint 15 éve van jelen a magyar piacon, várja új kollégáit üzleti intelligencia, adattárház területre.

Partnerünk fő tevékenységként vállalatirányítási rendszerek, SAP, üzleti intelligencia rendszerek bevezetésével, upgrade-jével, migrációjával, pénzintézeti informatikai tanácsadási szolgáltatásokkal, nagyvállalati alkalmazásfejlesztésekkel, és az ezekhez kapcsolódó üzleti környezet kialakításával foglalkozik. Ügyfélkörüket elsősorban a hazai pénzintézeti szektor nagyvállalatai adják, akiket projektalapon szolgálnak ki magasan képzett és tapasztalt tanácsadó, projektvezető munkatársaik. Bővülés miatt jelenleg pénzintézeti informarmatikai tanácsadási csapatukba keresnek BI / Adattárház területen tapasztalatot szerzett szakértő-üzleti elemző szakembert.

Olyan szakember fogja jól érezni magát ebben a szerepkörben, akit vonz az adattárház/üzleti intelligencia vonatkozású rendszerek kialakítása, ugyanakkor az üzleti megvalósulást is szívesen tervezi, modellezi. Az üzleti logika kreatív megtervezésében és megvalósításában látja a fantáziát, illetve nem okoz számára gondot, sőt kifejezetten motiválja, ha a különböző projektekben akár  némiképp eltérő (elemző, szakértő-tanácsadó) szerepkörökben is kipróbálhatja magát.

Feladatok:

  • Banki tanácsadási területen üzleti intelligencia, adattárház-megoldások kialakításában, bevezetésében való aktív részvétel szakértői-elemzői-tanácsadói szerepkörben
  • Részvétel adatminőség biztosítási folyamatban, fejlesztési specifikáció készítésében
  • Kockázati scoring rendszerek kidolgozása, implementálása
  • Hitelkockázati riportokhoz szükséges paraméterek definiálása, illetve azok megfelelőségének, minőségének ellenőrzése
  • Kontrolling riporting rendszerek kialakítása
  • Üzleti igények felmérése és ezek alapján adattárház kialakításában való részvétel
  • Adattárház alapú információszolgáltatás
  • SQL adatintegráció
  • Tesztlekérdezések elkészítése, üzleti igényeknek való megfelelés ellenőrzése
  • Ügyfelekkel történő kommunikáció, az igények beazonosítása és specifikáció elkészítése

Amit a megbízónk elvár:

  • Felsőfokú informatikai / közgazdász végzettség
  • Erős SQL adatbázis ismeretek
  • Üzleti elemzői tapasztalat adattárházhoz kapcsolódó területen és/vagy pénzintézeti kockázatkezelési vagy kontrolling területen szerzett erős IT-vonatkozású szerepkörben eltöltött többéves tapasztalat
  • Analitikus gondolkodás, problémamegoldó képesség
  • Tanácsadói attitűd, ügyfélorientált hozzáállás
  • Legalább társalgási szintű angol nyelvtudás

Amit a megbízónk kínál:

  • Tanácsadási területen sokoldalú szakmai fejlődési lehetőség
  • Változatos projektek (például PSD2, IFRS, Kockázatkezelési, hitelezési vonatkozású, Data Governance, Big Data projektek)
  • Szakmai megbecsülés
  • Emberi hozzáállás, egyéni igényekre való odafigyelés a cég részéről
  • Átlátható cégstruktúra, ahol mindenki tudja, mi a feladata
  • Nagy egyéni önállóság biztosítása, támogató környezet
  • Piaci átlag feletti javadalmazási rendszer

Munkavégzés helye:

Budapest