Adatbázis-szakértő (Big Data; R&D)

Világszintű vállalat budapesti R&D csapatukba jelenleg Adatbázis-szakértő (Big Data) kollégát keres.

Ügyfelünk egy világszintű telekommunikációs high-tech vállalat tagja és egyben meghatározó központja a közép-kelet európai régiónak. Az öt kontinensen, 40 országban jelen lévő cégcsoport több, mint 4 ezer embert foglalkoztat. Tevékenységként komplex alkalmazásokat, rendszerintegrációs és termékmegoldásokat szállítanak partnereik részére, elsősorban telekommunikáció, közlekedés, energia megoldások területén. Mindehhez igen fejlett tervezési és fejlesztési, illetve önálló gyártási és értékesítési kompetenciával rendelkeznek. Céljuk, hogy tartósan a világ vezető vállalatává váljanak a magas hozzáadott értékű, jelentős kutatás-fejlesztéssel támogatott kommunikációs terminálok gyártása területén.

R&D tevékenységük kiemelt támogatást élvez és komoly múltra tekint vissza, melynek során folyamatosan bizonyítják, hogy kompetenciáikat kiaknázva képesek bármely piaci helyzetre hathatós megoldást adni. A kutatás-fejlesztési folyamatba munkatársaikat aktívan bevonják, egy termékeny, kölcsönös együttműködésen alapuló környezetet kialakítva, amelyben a javaslatok, elképzelések nyitott fülekre találnak. A munka során közvetlen visszajelzések érkeznek az ügyfelektől is, így a szakemberek egyértelműen láthatják munkájuk gyümölcsét.

Budapesti R&D csapatukba jelenleg Adatbázis-szakértő (Big Data) kollégát keresnek. A leendő kolléga egy újonnan induló projektcsapat tagjává válhat, melynek fókuszában egy lakossági ügyfélkörhöz kapcsolódó mérőmegoldás létrehozása, fejlesztése, a későbbiekben pedig implementálása áll. Az alaptechnológiák és irányvonalak már adottak, de mivel nincs minden kőbe vésve, így jelentős szabad kézzel dolgozhat az épülő csapat.

Akit vonzanak az új technológiák, a komplex megoldások és a szakmai kihívásokat rejtő feladatok, ugyanakkor szívesen válnának egy világszinten elismert cég és egy nemzetközi kontextusban dolgozó csapat részévé, azoknak lehet ez egy ideális lehetőség.

BIG DATA – HADOOP – APACHE KAFKA – APACHE SPARK – APACHE FLUME – NOSQL – HBASE

Feladatok:

  • Üzleti követelmények körültekintő elemzésén alapuló hatékony Big Data megoldások létrehozása
  • A teljes technikai design elkészítése Big Data technológiák alapján
  • A legújabb technológiákkal kapcsolatos tudás naprakészen tartása a meglévő megoldások folyamatos frissítése céljából
  • A javasolt megoldások hatékony prezentálása az érintetteknek (R&D vezető és fejlesztő kollégák)
  • Különféle belső csapatokkal való együttműködés
  • Junior kollégák mentorálásában való aktív szerepvállalás

Elvárások:

  • Legalább 7 éves tapasztalat nagyméretű back-end, nyílt forráskódú szoftverrendszerek létrehozásában mint fejlesztő / elemző / adatbázis szakértő
  • Legalább 5 éves tapasztalat nagyméretű adatbázisok tervezésében (relációs vagy NoSQL), ebből legalább 2 év NoSQL tapasztalat
  • Adatbázis működtetésében / támogatásában szerzett többéves tapasztalat
  • Hadoop ecosystem széleskörű ismerete (különös fókusszal a HBASE technológiára)
  • A felsorolt Big Data területek közül legalább 3 ismerete: Stream analysis; Security; Distributed file stores; Data virtualization; Data integration; Data quality; In-memory data fabric; Predictive analytics
  • A javasolt megoldások tömör és világos bemutatásának képessége
  • Erős analitikus készség az üzleti igények átlátásához
  • Üzleti igények felmérésében és rendszerezésében szerzett tapasztalat
  • Erős tervező készség
  • Magabiztos angol nyelvtudás (francia vezetésű R&D központtal való kapcsolattartás)
  • Legalább BSc szintű diploma

Előnyt jelent:

  • Mérnöki beállítottság, valamint tudományos affinitás
  • MSc diploma IT területen

Munkavégzés helye:

Budapest (illetve havonta 1-2 alkalommal Párizs)