IT üzemeltető

10 éve a piacon lévő, kkv-s ügyfélköre számára teljeskörű informatikai támogatást nyújtó informatikai üzemeltető cég új munkatárssal bővülne.

Partnerünk piacvezető a felhőalapú informatika üzemeltetés terén. Kiemelt tevékenységük, hogy partnereik számára biztosítják informatikájuk húzóerővé válását, ezáltal versenyelőnyhöz juttatva őket konkurenciájukkal szemben. Mindezt azáltal, hogy képesek informatikai oldalon hatékonyabbá tenni a szervezetet és csökkenteni a költségeket, valamint kezelni a kockázatokat, így folyamatos üzletmenetet biztosítani. A proaktív karbantartás mellett köteleződtek el, azaz még azelőtt avatkoznak be, mielőtt megtörténne a baj. Hisznek benne, hogy megfelelő üzemeltetés mellett a legkomolyabb hibák is többnyire 24 órán belül orvosolhatók.

Három kiemelt területen nyújtanak minőségi szolgáltatásokat: 1. szerverüzemeltetés/támogatás, 2. ügyfélszolgálat/helpdesk és 3. ügyelet/emergency. A csapat tagjai, akik képesek üzletben és nem feltétlenül csak informatikában gondolkodni, hisznek a küldetésünkben és szeretnének valódi változást vinni a vállalkozások vezetőinek, munkatársainak életébe. Hosszútávú kölcsönös megelégedettségen alapuló kapcsolatot építenek fel ügyfeleikkel, beszállítóikkal, munkatársaikkal egyaránt. Csapatukba jelenleg IT üzemeltető kollégát keresnek.

Olyan szakembernek lehet ez egy ideális lehetőség, akit már tinédzserként is az informatika vonzott, szeret és tud is dolgozni, és akit motivál, ha szakmájáról a feladatokon keresztül tanulhat. Aki nemcsak beszél az informatika nyelvén, de a felhasználókkal is kiválóan szót ért, és igazi „desszantosként” nem riad meg a helyszíni kijárások mélyvizétől sem.

100 körüli ügyfélszám, jóval több, mint 200 szerver, és több, mint 2500 felhasználó, illetve egy jól bejáratott ticketing rendszer várja, egy olyan cégben, ahol kevés a kimondott kötöttség, de pörgős és izgalmas a munka, nincs ügyfélspecializáció, de rengeteget lehet tanulni – főleg felhő alapú technológiák területén. Kimondottan ajánlott annak, aki szeretne komoly szinten érteni a következőkhöz:

Hyper-V, VMware, Linux, Windows szerverek, SQL, Exchange, terminal szerver, Google G Suite, O365, vpn, MikroTik, Unifi, Postfix, AD, DNS

Feladatok:

  • Partnercégeknél jelentkező üzemeltetéssel összefüggő problémák orvoslása helyszínen vagy távoli kapcsolattal
  • Gyors, zavartalan rendszerműködés biztosítása
  • Rendszerhibák kiküszöbölése, a szoftverekben megbúvó biztonsági rések kezelése
  • Meghibásodások, akkut problémák kezelése
  • Távoli asztali kapcsolattal megvalósuló segítségnyújtási feladat (TeamViewer)
  • Közvetlen, manuális beavatkozást igénylő javítási feladatok
  • Adatmentések felügyelete, programok updatelése
  • Szoftverkarbantartások elvégzése (szervergépenként)

Elvárások:

  • Üzemeltetéssel foglalkozó informatikai szolgáltatónál szerzett rendszergazda/ üzemeltető gyakorlat
  • Windows szerverek kiváló ismerete (emellé Linux szerver ismerete előny)
  • Kliensszerver és hálózati üzemeltetésben szerzett többéves tapasztalat – Active Directory
  • Exchange-ismeret, Outlook-oldali üzemeltetési gyakorlat
  • Jártasság egyszerűbb szervizelési feladatokban (memória- és SSD csere, laptopok ellenőrzése), WIFI-konfiguráció
  • Képesség és nyitottság a szolgáltatói szemléletű munkavégzésre – azaz keretek között dolgozni és a felhasználók problémájának megoldására fókuszálni
  • Kiváló helyszíni problémakezelési képesség és gyakorlat
  • Kommunikációképes angol nyelvtudás (olvasásban, ticketing rendszer kezeléséhez, 1-1 telefonos egyeztetéshez)
  • Csapatjátékos hozzáállással rendelkező személyiség – aki bármikor támaszkodhat a kollégáira, és a többiek is számíthatnak rá
  • Rugalmasság, mobilitás és hozzá társuló vezetői engedély (autóval vagy autó nélkül)
  • Két-három műszak vállalása – megfelelő kiegészítő juttatásokkal honorálva

Előnyt jelent:

  • Felhő alapú informatikai üzemeltetésben szerzett tapasztalat
  • IBM, Lenovo szerverek üzemeltetésében szerzett gyakorlat
  • Mélyebb szintű hálózati ismeretek (különösen MikroTik eszközök)
  • Felsőfokú végzettség

Munkavégzés helye:

Budaörs, Budapest