Szenior JAVA fejlesztő (R&D területen)

Szenior Java fejlesztőt vár mérőmegoldás fejlesztésére specializálódott R&D csapat.

Ügyfelünk egy világszintű telekommunikációs high-tech vállalat tagja és egyben meghatározó központja a közép-kelet európai régiónak. Az öt kontinensen, 40 országban jelen lévő cégcsoport több, mint 4 ezer embert foglalkoztat. Komplex alkalmazásokat, rendszerintegrációs és termékmegoldásokat szállít partnerei részére, elsősorban telekommunikáció, közlekedés, energia megoldások területén. Mindehhez igen fejlett tervezési és fejlesztési, illetve önálló gyártási és értékesítési kompetenciával rendelkeznek. Céljuk, hogy tartósan a világ vezető vállalatává váljanak a magas hozzáadott értékű, jelentős kutatás-fejlesztéssel támogatott kommunikációs terminálok gyártása területén. *

Technológiák nagy vonalakban: JAVA 8, Spring 4, Maven, Tomcat, ActiveMQ, HTTP REST, JSON, Eclipse, GIT, HBASE, Linux

A projektről:

A csapat feladata egy lakossági ügyfélkörhöz kapcsolódó mérőmegoldás létrehozása: tervezés, fejlesztés, a későbbiekben pedig implementálás és deployment.

A megoldás közműszolgáltatók energiagazdálkodási és elosztási tevékenységét teszi fenntarthatóbbá. A projekt során egy komplex, automatizált és modulárisan felépülő rendszer kerül kidolgozásra, amely magas szintű adatbiztonság mellett, különböző telekommunikációs útvonalakat felhasználva, valós időben szolgáltat adatokat. Ezek alapján pedig központi irányítással lehetőség nyílik az energiafelhasználás valós idejű mérésére és az energiaelosztás optimalizálására.

A projekt egyaránt tartalmaz ipari kutatási és kísérleti fejlesztési tevékenységeket. Az alaptechnológiák és irányvonalak már adottak, de egy igen kreatív munka vár majd a csatlakozó szakemberekre.

Akit vonzanak az új technológiák, a komplex megoldások, a szakmai kihívásokat rejtő feladatok, és szeret kevésbé kötött szakmai közegben dolgozni, azoknak lehet ez egy ideális lehetőség.

Elvárások:

  • Bsc/Msc diploma (IT/gazdaságinformatika/mérnöki területen)
  • Legalább 5 év tapasztalat egyedi szoftverfejlesztés területen, nagyméretű backend rendszerek fejlesztőjeként
  • Az alábbi technológiákkal/környezetben szerzett tapasztalat: JAVA 8 (Server), Spring, Maven, Tomcat, ActiveMQ, HTTP REST, JSON
  • IDEA tapasztalat (elsősorban Eclipse)
  • GIT és/vagy Bugzilla használatában szerzett tapasztalat
  • Magabiztos SQL, emellett ideális esetben NoSQL clustered adatbázis-ismeret (utóbbi esetében pl. HBASE)
  • JMS alapú inter-process kommunikáció ismerete
  • Dashboard keretrendszerek ismerete
  • Linux környezetben való jártasság
  • Analitikus gondolkodás, üzleti igények pontos megértése
  • Rendszerfelületek létrehozásában szerzett tapasztalat
  • Kiváló együttműködési készség
  • Szakmai nyitottság, új technológiák megismerésének vágya
  • Junior kollégák mentorálásában szerzett tapasztalat
  • Magabiztos angol nyelvtudás (dokumentációk olvasása, írása, illetve szóban erős társalgási szinten)
  • Havi 2-3 nap utazás vállalása (Franciaország, Párizs)

Amit a kínálnak:

  • Egy világszinten elismert cég és egy nemzetközi kontextusban dolgozó csapat
  • A leendő kolléga egy most épülő, válogatott projektcsapat tagjként meghatározó szerepet fog betölteni a termék létrehozásában
  • Legújabb technológiák használata – illetve ezek felkutatásában és kiprobálásában való aktív részvétel
  • Kreatív, együtt gondolkodó közeg
  • Aktív angol nyelvhasználat lehetősége szóban és írásban egyaránt
  • Piacon versenyképes csomag
  • Kellemes munkakörnyezet, III. kerületi iroda

Munkavégzés helye:

Budapest, illetve Párizs (havonta 1-2 nap)

*R&D tevékenységük kiemelt támogatást élvez és komoly múltra tekint vissza, melynek során folyamatosan bizonyítják, hogy kompetenciáikat kiaknázva képesek bármely piaci helyzetre hathatós megoldást adni. A kutatás-fejlesztési folyamatba munkatársaikat aktívan bevonják, egy termékeny, kölcsönös együttműködésen alapuló környezetet kialakítva, amelyben a javaslatok, elképzelések nyitott fülekre találnak. A munka során közvetlen visszajelzések érkeznek az ügyfelektől is, így a szakemberek egyértelműen láthatják munkájuk gyümölcsét.