Szoftver Architect (JAVA, R&D)

Szoftver Architect kollégát vár mérőmegoldás fejlesztésére specializálódott R&D csapat.

Ügyfelünk egy világszintű telekommunikációs high-tech vállalat tagja és egyben meghatározó központja a közép-kelet európai régiónak. Az öt kontinensen, 40 országban jelen lévő cégcsoport több, mint 4 ezer embert foglalkoztat. Tevékenységként komplex alkalmazásokat, rendszerintegrációs és termékmegoldásokat szállít partnerei részére, elsősorban telekommunikáció, közlekedés, energia megoldások területén. Mindehhez igen fejlett tervezési és fejlesztési, illetve önálló gyártási és értékesítési kompetenciával rendelkeznek. Céljuk, hogy tartósan a világ vezető vállalatává váljanak a magas hozzáadott értékű, jelentős kutatás-fejlesztéssel támogatott kommunikációs terminálok gyártása területén.

R&D tevékenységük kiemelt támogatást élvez és komoly múltra tekint vissza, melynek során folyamatosan bizonyítják, hogy kompetenciáikat kiaknázva képesek bármely piaci helyzetre hathatós megoldást adni. A kutatás-fejlesztési folyamatba munkatársaikat aktívan bevonják, egy termékeny, kölcsönös együttműködésen alapuló környezetet kialakítva, amelyben a javaslatok, elképzelések nyitott fülekre találnak.

Budapesti R&D csapatukba jelenleg Szoftver Architect szakembert is várnak. A leendő kolléga egy újonnan induló projektcsapat tagjává válhat, melynek fókuszában egy innovatív mérőmegoldás létrehozása, fejlesztése, a későbbiekben pedig implementálása áll, amely közműszolgáltatók energiagazdálkodási és elosztási tevékenységét teszi fenntarthatóbbá. Egy komplex, automatizált és modulárisan felépülő rendszer kerül kidolgozásra, amely magas szintű adatbiztonság mellett, különböző telekommunikációs útvonalakat felhasználva, valós időben szolgáltat adatokat. Ezek alapján pedig központi irányítással lehetőség nyílik az energiafelhasználás valós idejű mérésére és az energiaelosztás optimalizálására. A projekt egyaránt tartalmaz ipari kutatási és kísérleti fejlesztési tevékenységeket. Az alaptechnológiák és irányvonalak már adottak, de egy igen kreatív munka vár majd a csatlakozó szakemberekre.

Akit vonzanak az új technológiák, a komplex megoldások, a szakmai kihívásokat rejtő feladatok, képes kiválóan megérteni a üzleti és műszaki követelményeket és szeret kevésbé kötött szakmai közegben dolgozni, azoknak lehet ez egy ideális lehetőség. Egy világszinten elismert cég és egy nemzetközi kontextusban dolgozó csapat várja.

Feladatok:

  • A nagyméretű megoldás fejlesztési folyamatában alkalmazandó technológiai lehetőségek feltárása, ajánlása, illetve ezek gyakorlati megvalósításának definiálása
  • A megoldás logikai és fizikai architektúrájának kialakítása
  • Technikai szabványok, kódolási szabványok, eszközök meghatározása
  • Rendszerfelületek tervezése
  • Architektúra és dizájndokumentáció létrehozása, a tervek pontos dokumentálása
  • A megoldás telepítésének tervezése
  • Részvétel a szoftverfejlesztési folyamatban mint Architect

Elvárások:

  • 7 év tapasztalat egyedi, nagyméretű rendszerek fejlesztésében mint fejlesztő (elsősorban JAVA)
  • 3 éves tapasztalat Architect-ként egyedi szoftverfejlesztés területén nagyméretű rendszerekkel
  • Rendszer-interfészek kialakításában szerzett tapasztalat
  • Az alábbi technológiák ismerete (és ideális esetben velük szerzett tapasztalat):

Java 8 server, 4.x Spring, Maven, Tomcat, ActiveMQ,

Kafka, Spark, Flume, Hbase, Hortonworks

HTTP REST, JSON,

Eclipse, GIT, Bugzilla, JIRA, Confluence

SQL (PostgreSQL) vagy NoSQL clustered adatbázis (például HBASE)

JMS

Dashboard keretrendszerek

LINUX

Biztonsági szabványok

  • Analitikus és szintetikus gondolkodás képessége
  • Autonóm személyiség
  • Kiváló együttműködési készség
  • Hatékony kutatási és problémamegoldó képesség, az innovatív, új technológiák iránti komoly érdeklődés és képesség ezek gyors elsajátítására
  • Junior kollégák mentorálásában szerzett tapasztalat és erre való nyitottság
  • Legalább BSC szintű diploma IT területén
  • Magabiztos angol nyelvtudás (dokumentációk olvasása, írása, illetve szóban erős társalgási szinten)

Előnyt jelent:

  • Folyamatok optimalizálásában, a munka hatékony megszervezésében tapasztalat
  • Rendszerszemlélettel és célorientált gondolkodás
  • Diplomatikus, asszertív kommunikáció, és ügyfélközpontú gondolkodás
  • Nagy érdeklődés az energiaágazat iránt (intelligens hálózatok és intelligens mérési alkalmazások)

Munkavégzés helye:

Budapest