DevOps mérnök

DevOps mérnök kollégát vár mérőmegoldás fejlesztésére specializálódott R&D csapat.

A Sagemcom Magyarország egy világszintű telekommunikációs high-tech vállalat tagja, és egyben meghatározó központja a közép-kelet európai régiónak. Az öt kontinensen, 40 országban jelen lévő cégcsoport több mint 4 ezer kollégájuk van. Komplex alkalmazásokat, rendszerintegrációs és termékmegoldásokat szállítanak partnereik részére, főként a telekommunikáció, közlekedés, energiaipar területén. R&D tevékenységük kiemelt támogatást élvez és komoly múltra tekint vissza, melynek során folyamatosan bizonyítják, hogy kompetenciáikat kiaknázva képesek bármely piaci helyzetre hathatós megoldást adni.

A leendő DevOps-os kolléga egy olyan projektcsapat tagjává válhat, melynek fókuszában egy lakossági ügyfélkörhöz kapcsolódó mérőmegoldás létrehozása, fejlesztése, a későbbiekben pedig implementálása áll.  Egy világszinten elismert cég és egy nemzetközi kontextusban dolgozó csapat várja.

Az alábbiakban felrajzolt feladatkör és elvárások egy ideális profilt takarnak, azonban, ha legalább egy részével van tapasztalatod, valamint vonzanak az új technológiák, a komplex megoldások, a szakmai kihívásokat rejtő feladatok, és szeretsz kevésbé kötött szakmai közegben, nagy önállósággal dolgozni, akkor érdemes belevágnod.

Feladatok:

  • Közvetlen szervertámogatás a különböző műveletek során – például a telepítés és a szoftverfejlesztési folyamat során
  • Külső és belső alkalmazások telepítése és konfigurálása
  • Automatizált telepítési módszerek kialakítása
  • A szoftver release-ének menedzselése, hozzá tudásmegosztási lehetőségek kialakítása, telepítési és kezelési kézikönyvek elkészítése és naprakészen tartása
  • Részvétel a szoftver teljesítményének értékelésében (software performance bechmarking)
  • Hibák elemzése és dokumentálása
  • Hibaelhárítás és hibajavítás
  • Általános IT támogatás nyújtása a csapat részére (support, tesztelés, continuous integration)

Elvárások:

  • Legalább 3 év DevOps vagy rendszertámogató pozícióban szerzett tapasztalat
  • Linux alapú rendszerek üzemeltetésében való jártasság
  • Virtualizációs rendszerekben szerzett jártasság – VMware
  • Erős scriptelési tudás (Bash/Shell)
  • Magabiztos angol nyelvtudás szóban és írásban egyaránt
  • Hatékony problémamegoldó képesség
  • Új technológiák gyors elsajátításának képessége
  • Precizitás
  • Együttműködő személyiség

Jelentős előny az alábbi technológiák ismerete:

  • Java/Phyton programozási tudás
  • Hálózati ismeretek, hálózati üzemeltetésben szerzett tapasztalat
  • Jenkins vagy valami hasonló Continuous Integration rendszer tapasztalat
  • Buildelési tapasztalat (Maven/Gradle)
  • Tesztfelügyeleti rendszer ismerete – előny: Selenium
  • Big Data iránti érdeklődés, Hadoop ismerete
  • Nexus, Sonar
  • Verziókezelők ismerete (Git)
  • Jmeter, Selenium, Soap UI
  • JSON
  • Hbase, Hortonworks, PostgreSQL

Munkavégzés helye:

heti 4 nap home office lehetőség, iroda: III. kerület, Montevideo u.