IT technikai elemző (core banki területen)

Két évtizedes múltra visszatekintő, több, mint 70 fős, nemzetközi háttérrel rendelkező szoftverfejlesztő céghez, mely Európa egyik legjelentősebb szoftvercégcsoportjának a tagja, bővülés miatt keresünk IT technikai elemző szakembert.

Globális piacra dolgozva a core banki folyamatokhoz kötődő end-to-end rendszereket, egyedi megoldásokat fejlesztenek a pénzügyi szektor nagyobb szereplői számára. Szakterületük a lakossági hitelezés, de ügyfeleiket üzleti kockázataik kezelésében és folyamataik optimalizálásában is segítik.

Hátterük ellenére nem jellemzi őket a multinacionális cégek túlszabályozottsága. Céljuk a folyamatok standardizálása által a minél hatékonyabb működés elérése, egyensúlyt teremtve a kreativitás és a megvalósítás között, teret hagyva az egyéniségnek, bátorítva és szem előtt tartva az egyéni ötleteket. A tudás létrehozását, átadását és megőrzését támogató cégkultúra és a menedzsment részéről nyílt kommunikáció jellemzi őket, folyamatosan tájékoztatva és bevonva a kollégákat a folyamatokba. Mindemellett támogatva az egyéni karrierelképzeléseket is, lehetőséget adva a munkatársakban rejlő képességek kibontakoztatására.

Csapatukba bővülés miatt keresünk rendszertervező/technikai elemző/üzleti elemző szerepkörben tapasztalatot szerzett szakembert, aki az üzleti oldal és a fejlesztés között látna el kulcsszerepet. Szorosan együttműködve a fejlesztőkkel és az üzleti elemzőkkel a pénzügyi-banki implementációs projektek folyamatainak precíz és szakmailag kifogástalan technikai megtervezéséért, ellenőrzéséért és dokumentációjáért felelne elsősorban, de bizonyos esetekben projektvezetői szerepkörben is kipróbálhatná magát.

Feladatok:

  • Hitelbírálati rendszerekhez köthető implementációs projektekben az üzleti elemzők által elkészített üzleti követelmények megértése, követelményspecifikációk ellenőrzése, véleményezése
  • A rendszert érintő változások, fejlesztések tervezése
  • Logikai és fizikai szintű rendszertervi dokumentációk kidolgozása, ellenőrzése, véleményezése
  • Teszttervek elkészítése szorosan együttműködve a tesztelőkkel
  • Szoros együttműködés és csapatmunka megvalósítása a kollégákkal (fejlesztési vezetővel, fejlesztőkkel, üzleti elemzőkkel, projektvezetőkkel, ügyfélkapcsolati szakemberekkel)

Elvárások a jelölttel szemben:

  • Felsőfokú szakirányú végzettség (mérnöki/informatikai)
  • Minimum 3 év IT területen szerzett releváns tapasztalat (rendszerszervező / IT technikai / üzleti elemző)
  • Pénzügyi-, bankszektorbeli szoftverfejlesztési projektekben szerzett több éves tapasztalat
  • SQL lekérdezések írásában szerzett tapasztalat
  • Magabiztos angol nyelvtudás szóban és írásban (angol nyelvű dokumentációk írása/olvasása; illetve írásbeli és szóbeli kapcsolattartás)
  • Önálló és csapatban való munkavégzés képessége
  • Jó kommunikációs és prezentációs készség
  • Magas fokú problémamegoldó képesség
  • Kezdeményező személyiség

Előnyt jelent:

  • Hitelezési folyamatok ismerete (elsősorban lakossági területen)
  • Szoftverfejlesztési- és tervezési módszertan ismerete (UML és/vagy BPMN)
  • Tervezőeszköz, folyamatábrázoló eszköz használatában szerzett gyakorlat (pl. Visio)
  • Fejlesztői (Java/Delphi) és/vagy tesztelői múlt
  • IT mellett gazdasági diloma megléte
  • Piaci szolgáltatások kialakításában, bevezetésében szerzett tapasztalat

Amit megbízónk kínál:

  • Munkavégzés egy kiváló szakmai csapatban, akik nyitottak az újító ötletekre, és elismerik a jó teljesítményt
  • Nívós munkakörnyezet, nemzetközi projektek (aktív angol nyelvhasználattal igen, de utazással nem jár)
  • Felelősségteljes, nagy önállóságot igénylő munkakör
  • Szakmailag kiváló fejlődési lehetőség, bankinformatikai komplex ismeretek elsajátításának/elmélyítésének lehetősége
  • Szakmai képzési lehetőségek
  • Versenyképes fizetési és juttatási csomag

Munkavégzés helye:

Budapest