Tanácsadási üzletágvezető

Készen állsz a következő lépésre a karrieredben?

Megbízónk magyar vállalkozásként alig tíz év alatt több mint 100 fős céggé fejlődött, elsősorban üzleti intelligencia megoldásokkal, tanácsadással, mobilfejlesztéssel foglalkoznak. 2019-ben nettó árbevételük meghaladta a 820 millió forintot. Ügyfeleik színes palettán mozognak: pénzügy, telekommunikáció, FMCG, közműszolgáltatók, állami vállalatok.

FŐBB FELADATOK:

  • ügyfelek adat alapon megoldható üzleti problémáinak megértése, átlátása, strukturálása,
  • projektek és ajánlatok szakmai felügyelete, felelősségvállalás, különösképpen az önálló tanácsadói projektek esetében,
  • esetlegesen projektmenedzsment feladatok ellátása,
  • kiemelt ügyfélkapcsolatok ápolása,
  • együttműködés a fejlesztői, elemzői területekkel,
  • együttműködés a tanácsadó csapat szenior, medior és junior tagjával, delegálás számukra, visszajelzés a munkájukra,
  • együttműködés a cégvezetéssel (pl. Vezérigazgató, Projekt Igazgató) és az adminisztrációt végző kollégákkal (pl. Pénzügyi Vezető),
  • sales terület támogatása releváns üzleti lehetőségek azonosításával, a business case felvázolásával, kalkulálásával és prezentálásával,
  • új tanácsadói szolgáltatások kialakítása, tanácsadói jövőkép folyamatos alakítása,
  • prezentációk készítése, ellenőrzése, jóváhagyása,
  • tanácsadó csapat erőforrásának, pipeline-jának tervezése (mind operatív, mind stratégiai szinten), alakítása,
  • tanácsadói és cégen belüli tudásátadás facilitálása,
  • tanácsadók mentorálása, mentorok minőségbiztosítása, csapatkohézió fenntartása, képzések koordinációja,
  • cégen belüli fejlesztési projektek vezetése

MIT KERESNEK BENNED?

  • Üzleti tanácsadói tapasztalat: érted, hogy hogyan működnek a vállalatok, mik a fő mérőszámok, hogyan lehet strukturálni a problémáikat, általában kik miért felelnek.
  • Csapatvezetési tapasztalat: volt már csapatod, szeretsz mentorálni, tudsz delegálni.
  • Együttműködő, támogató és nem versengő személyiség: a munkád során számos másik területtel, vezetőkkel, ügyfelekkel kell együtt dolgoznod.
  • Projektcéges tapasztalat
  • Adatos-vibe: minden üzleti probléma mögött azon jár az agyad, hogy hogyan lehetne ezt adat alapon megoldanod (dashboardokkal, algoritmusokkal, stb.).
  • Proaktív hozzáállás: meglátod a lehetőségeket és jelzed azokat, ezen túl vannak újító, fejlesztő szándékú gondolataid, akár módszertanok, döntéshozatali szempontrendszerek kidolgozását is rád lehet bízni.
  • Problémamegoldás és kommunikációs készség: ha problémába ütközöl, fel tudod mérni a körülményeket és a megoldási lehetőségeket, időben tudod eszkalálni a helyzetet.
  • Elemzői, numerikus készségek, precizitás: komplexebb témák elemzését, ellenőrzését is képes vagy ellátni.
  • Tárgyalóképes angol és magyar nyelvtudás (szóbeli és írásbeli): ügyfeleink többségénél elvárás az angol nyelvtudás is.
  • Prezentációs, adatvizualizációs eszközök ismerete (MS PowerPoint, vagy akár MS PowerBI)

MI VÁR NÁLUK?

  • Változatos szakmai kihívások nap mint nap – feladataid során mindig számíthatsz egy újdonságra akár üzleti, akár technikai oldalon, ami fejlődést hozhat számodra, valamint lehetőséged nyílik több szektor megismerésére is.
  • Szakmai igényesség – munkájukat minőségi szemlélet jellemzi, ennek mentén építkeznek.
  • Összetartó csapat – kiemelten fontos szempont, hogy kollégáik összetartó csapatként működjenek, ezért erre külön figyelmet fordítanak, pl. csapatépítésekkel és a projektekre való allokáció ilyen szempontú átgondolásával is.
  • Normális work-life balance – szintén fontosnak tartják, hogy egyénileg is jól érezd magad, munkád keretei a lehető legnagyobb mértékben összeegyeztethető legyen a szabadidőddel. Ha számodra 9-17-ig kényelmes dolgozni, akkor úgy, de leginkább úgy, ahogy te szeretnéd.
  • Szakmai műhely – rendszeresen, havonta több alkalommal szerveznek olyan alkalmakat, ahol a kollégák megoszthatják szakmai tapasztalataikat, javaslataikat – diskurzust folytathatnak.